Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
24
Måleri
SAGA WALLI. "Fågel i högan sky", olja på pannå, signerad.
1000 SEK
(14 bud)
3 minuter kvar
Armband
ARMBAND, 18k guld, vikt 21 gram.
9065 SEK
(9 bud)
39 minuter kvar
Fåtöljer & Stolar
KARMSTOLAR, 7 st, "Alexandra", Gemla, 1980-tal.
(Inga bud)
43 minuter kvar
Grafik
ROLAND SVENSSON. Kustbild med sjöbod, färglitografi, signerad och numrerad 65/350.
350 SEK
(1 bud)
50 minuter kvar
Grafik
WALDEMAR SJÖLANDER. "Kvinnoporträtt". Litografi, signerad och daterad 1945 samt numrerad 4/45.
900 SEK
(1 bud)
54 minuter kvar
Broscher & Hängen
HALSKEDJA MED HÄNGE, 14k guld respektive 18k guld, diamant samt pärla, total vikt 3 gram.
1100 SEK
(5 bud)
39 minuter kvar
Måleri
TOM EKLUND. "Vy från Hönö", olja på pannå, signerad.
(Inga bud)
43 minuter kvar
Europeiskt
GUNNAR NYLUND. Skålfat och skål, stengods, Rörstrand.
600 SEK
(2 bud)
50 minuter kvar
Armband
ARMLÄNK, 18k guld, vikt ca 6,5 gram.
2700 SEK
(6 bud)
54 minuter kvar
Armband
ARMBAND, 18k guld samt diamanter, vikt 5.8 gram.
3200 SEK
(7 bud)
2 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
STOLAR, 4 stycken snarlika, så kallade puderstolar, 1900-tal.
500 SEK
(2 bud)
2 timmar kvar
Fåtöljer & Stolar
DAVID ERICSSON. Stolar, 6 st, "Stol V.DE.01".
15000 SEK
(13 bud)
2 timmar kvar
Broscher & Hängen
HÄNGEN, 2 st samt HALSKEDJA, 18k vitguld, vikt ca 4,5 gram.
1888 SEK
(3 bud)
2 timmar kvar
Silver
TORE ELDH. Sockerskål samt gräddkanna, silver, Ceson, Göteborg, 1959.
545 SEK
(2 bud)
2 timmar kvar
Mattor
ALICE WALLEBÄCK. Rölakansmatta, signerad, 240 x 170 cm.
2400 SEK
(8 bud)
3 timmar kvar
Måleri
RAGNVALD MAGNUSSON. Landskap, olja på pannå, signerad.
1800 SEK
(12 bud)
3 timmar kvar
Skjutvapen
SLAGLÅSREVOLVER, Remington Modell 1861, Army revolver. kaliber 44.
10500 SEK
(6 bud)
3 timmar kvar
Ringar
RING, 18k guld samt diamanter. Vikt 2.5 gram.
1000 SEK
(1 bud)
3 timmar kvar
Preciosa & Övrigt
KEDJA MED HÄNGE, 18k guld, total vikt 3.6 gram.
1600 SEK
(4 bud)
3 timmar kvar
Orientaliskt
GOVLURNOR, ett par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft.
(Inga bud)
4 timmar kvar
Grafik
MONA HUSS WALIN. "Grannens äppelträd", färglitografi, signerad, provtryck.
1800 SEK
(9 bud)
4 timmar kvar
Tenn, Mässing & Koppar
KANDELABRAR, ett par, tenn, GAB, 1930.
650 SEK
(1 bud)
4 timmar kvar
Måleri
RAGNAR FALK. Kustlandskap med figur, olja på duk, signerad.
350 SEK
(1 bud)
4 timmar kvar
Måleri
EVALD BJÖRNBERG. Blomsterstilleben, olja på duk, signerad och daterad.
350 SEK
(1 bud)
4 timmar kvar
Se alla våra auktioner här
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand