fbpx

Pågående auktioner

Se alla auktioner här
1 24

Måleri

GUSTAF CEDERSTRÖM. Tillskriven. Skiss till sjukbädden. Olja på duk, osignerad. Utförd 1874.

  • 410 SEK
  • (2 bud)
  • 9 timmar kvar

Silver

SLEV, KOPPAR med FAT, 3 st, samt SKEDAR, 9 st, silver. vikt ca 810 gram.

  • 4750 SEK
  • (7 bud)
  • 9 timmar kvar

Europeiskt

SERVISDELAR, 40 stycken, porslin "Ostindia", Rörstrand.

  • 1805 SEK
  • (23 bud)
  • 10 timmar kvar

Grafik

GRAFIKMAPPAR, 2 st, Grafiska Sällskapet, "Portfölj 3, 1992" och "Portfölj 2, 2001".

  • 450 SEK
  • (3 bud)
  • 10 timmar kvar

Orientaliskt

KOPP med FAT, porslin, Batavia, Kina, 1700-tal.

  • 1000 SEK
  • (3 bud)
  • 11 timmar kvar

Måleri

FOLKE PERSSON. Mot varvet, olja på duk, signerad.

  • 1750 SEK
  • (4 bud)
  • 11 timmar kvar

Övrigt

MUMINPLANSCHER, 4 st.

  • 1000 SEK
  • (4 bud)
  • 12 timmar kvar

Konstglas

GLASFÖREMÅL, 6 delar, Svenskt konstglas.

  • 600 SEK
  • (4 bud)
  • 12 timmar kvar

Böcker

BLAND TOMTAR & TROLL, första årgången, 1907.

  • 468 SEK
  • (3 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

REINAR WIKSTRÖM. "Äpplen", olja på duk, signerad.

  • 1000 SEK
  • (7 bud)
  • 13 timmar kvar

Måleri

IWAN BROBERG. Majorna, olja på duk, signerad.

  • 400 SEK
  • (2 bud)
  • 14 timmar kvar

Speglar

BADRUMSSPEGEL, Boffi.

  • (Inga bud)
  • 14 timmar kvar

Silver

POKALER, 2 st, silver, vikt ca 240 gram.

  • 1606 SEK
  • (3 bud)
  • 15 timmar kvar

Måleri

SVÄN GRANDIN. Figurscen, olja på pannå, signerad.

  • 759 SEK
  • (4 bud)
  • 15 timmar kvar

Övrigt

RITVERKTYG, sent 1800-tal.

  • (Inga bud)
  • 15 timmar kvar

Armbandsur

ARMBANDSUR, 10 st + 1 fickur.

  • 1469 SEK
  • (8 bud)
  • 16 timmar kvar

Grafik

VICTOR VASARELY. Komposition, Färglitografi, signerad och numrerad 34/250.

  • 4200 SEK
  • (10 bud)
  • 16 timmar kvar

Övrigt

FIGURER, trollpar, etikettmärkta MLA.

  • (Inga bud)
  • 16 timmar kvar

Måleri

HENRY WILLIAM LEWIS. Fiskare, olja på duk, signerad H.W Lewis.

  • (Inga bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Landskap, olja på duk, signerad.

  • 350 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

MANFRED FLYCKT. Skogsparti, olja på duk, signerad.

  • 700 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Böcker

BLAND TOMTAR & TROLL, Nr 9, 1915.

  • 1826 SEK
  • (3 bud)
  • 17 timmar kvar

Måleri

BRONISLAWA RYCHTER-JANOWSKA. Herrgård, olja på pappannå, signerad.

  • 359 SEK
  • (1 bud)
  • 17 timmar kvar

Vintagekläder & Accessoarer

SOLGLASÖGON, Chanel, Made in Italy.

  • 1010 SEK
  • (15 bud)
  • 18 timmar kvar
Se alla våra auktioner här