Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Pågående auktioner
Se alla auktioner här
1
24
Måleri
GUSTAF CEDERSTRÖM. Tillskriven. Skiss till sjukbädden. Olja på duk, osignerad. Utförd 1874.
410 SEK
(2 bud)
9 timmar kvar
Silver
SLEV, KOPPAR med FAT, 3 st, samt SKEDAR, 9 st, silver. vikt ca 810 gram.
4750 SEK
(7 bud)
9 timmar kvar
Europeiskt
SERVISDELAR, 40 stycken, porslin "Ostindia", Rörstrand.
1805 SEK
(23 bud)
10 timmar kvar
Grafik
GRAFIKMAPPAR, 2 st, Grafiska Sällskapet, "Portfölj 3, 1992" och "Portfölj 2, 2001".
450 SEK
(3 bud)
10 timmar kvar
Orientaliskt
KOPP med FAT, porslin, Batavia, Kina, 1700-tal.
1000 SEK
(3 bud)
11 timmar kvar
Måleri
FOLKE PERSSON. Mot varvet, olja på duk, signerad.
1750 SEK
(4 bud)
11 timmar kvar
Övrigt
MUMINPLANSCHER, 4 st.
1000 SEK
(4 bud)
12 timmar kvar
Konstglas
GLASFÖREMÅL, 6 delar, Svenskt konstglas.
600 SEK
(4 bud)
12 timmar kvar
Böcker
BLAND TOMTAR & TROLL, första årgången, 1907.
468 SEK
(3 bud)
13 timmar kvar
Måleri
REINAR WIKSTRÖM. "Äpplen", olja på duk, signerad.
1000 SEK
(7 bud)
13 timmar kvar
Måleri
IWAN BROBERG. Majorna, olja på duk, signerad.
400 SEK
(2 bud)
14 timmar kvar
Speglar
BADRUMSSPEGEL, Boffi.
(Inga bud)
14 timmar kvar
Silver
POKALER, 2 st, silver, vikt ca 240 gram.
1606 SEK
(3 bud)
15 timmar kvar
Måleri
SVÄN GRANDIN. Figurscen, olja på pannå, signerad.
759 SEK
(4 bud)
15 timmar kvar
Övrigt
RITVERKTYG, sent 1800-tal.
(Inga bud)
15 timmar kvar
Armbandsur
ARMBANDSUR, 10 st + 1 fickur.
1469 SEK
(8 bud)
16 timmar kvar
Grafik
VICTOR VASARELY. Komposition, Färglitografi, signerad och numrerad 34/250.
4200 SEK
(10 bud)
16 timmar kvar
Övrigt
FIGURER, trollpar, etikettmärkta MLA.
(Inga bud)
16 timmar kvar
Måleri
HENRY WILLIAM LEWIS. Fiskare, olja på duk, signerad H.W Lewis.
(Inga bud)
17 timmar kvar
Måleri
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Landskap, olja på duk, signerad.
350 SEK
(1 bud)
17 timmar kvar
Måleri
MANFRED FLYCKT. Skogsparti, olja på duk, signerad.
700 SEK
(1 bud)
17 timmar kvar
Böcker
BLAND TOMTAR & TROLL, Nr 9, 1915.
1826 SEK
(3 bud)
17 timmar kvar
Måleri
BRONISLAWA RYCHTER-JANOWSKA. Herrgård, olja på pappannå, signerad.
359 SEK
(1 bud)
17 timmar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
SOLGLASÖGON, Chanel, Made in Italy.
1010 SEK
(15 bud)
18 timmar kvar
Se alla våra auktioner här
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand