Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Specialauktion: Finsk design
Välkommen att upptäcka den finska designen!
Till auktionen...
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på höstens Kvalitetsauktion.
Höstens kvalitetsauktion 4 december
Se resultaten här…
Pågående auktioner
Se fler auktioner här
1
8
Europeiskt
URNOR, 2 stycken, stengods, bland annat Gabriel Burmeister.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Vintagekläder & Accessoarer
SOLGLASÖGON, 2 par, Christian Dior, 1970-tal.
351 SEK
(1 bud)
10 dagar kvar
Skulptur
ULLA & GUSTAV KRAITZ. Skulptur, stengods, signerad Kraitz.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Skjutvapen
FLINTLÅSGEVÄR, 1800-tal, orientalisk.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Silver
SILVERDOSA, orientalisk, 1800/1900-tal.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Silver
SILVER, 29 delar, totalvikt ca 690 gram.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Europeiskt
MOCKASERVIS "MUSSELMALET", 13 delar, porslin, Royal Copenhagen.
(Inga bud)
10 dagar kvar
Fickur & Stoppur
FICKUR 7 st samt STOPPUR.
357 SEK
(1 bud)
10 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Vi har flyttat till Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand