Auktioner
Skapa konto
Transport
Så köper du
Sälj
Vanliga frågor
Värdering
Dödsbon
Kalendarium
Kontakt
Inlämning pågår
Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...
Sälj din konst hos oss!
Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp.
Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på höstens Kvalitetsauktion.
Höstens kvalitetsauktion 4 december
Se resultaten här…
Pågående auktioner
Se fler auktioner här
1
8
Silver
OLOF JOHAN BOGREN. Skål på fot, silver, Stockholm, 1844. Vikt 174 gram.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Ringar
RING, 14k guld, ovalslipad rökkvarts, vikt ca 2,6 g.
550 SEK
(1 bud)
7 dagar kvar
Grafik
LENNART ASCHENBRENNER. Komposition, färglitografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".
(Inga bud)
7 dagar kvar
Mattor
MATTA, Kashan, 397 x 290 cm.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Grafik
KJELL SUNDBERG. Figurscen, färglitografi.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Mattor
MATTA, Heriz, 348 x 238 cm.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Övrigt
STEPHEN CHUN. Väggskulpturer, 3 st, koppar.
(Inga bud)
7 dagar kvar
Fåtöljer & Stolar
SNURRSTOL, 1900-talets början.
550 SEK
(1 bud)
7 dagar kvar
Se alla våra auktioner här
(Fördjupning)
Vi har flyttat till Banehagsgatan 20
(Fördjupning)
Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glyceroftalisk färg på duk
(Fördjupning)
Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681
Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.
Läs mer om vår historia
By continuing to browse this site, you agree to our
use of cookies
.
I Understand