fbpx

Inlämning pågår

Sälj på Vårens Kvalitetsauktion 3 juni!
Kontakta oss...

Sälj din konst hos oss!

Vi är stolta över att kunna erbjuda en trygg försäljningsprocess och ett showroom där konsten samsas med utsikt över Göteborgs inlopp. Kontakta våra värderingsmän och sälj dina föremål i gott sällskap på höstens Kvalitetsauktion.

Höstens kvalitetsauktion 4 december

Pågående auktioner

Se fler auktioner här
1 8

Silver

OLOF JOHAN BOGREN. Skål på fot, silver, Stockholm, 1844. Vikt 174 gram.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Ringar

RING, 14k guld, ovalslipad rökkvarts, vikt ca 2,6 g.

  • 550 SEK
  • (1 bud)
  • 7 dagar kvar

Grafik

LENNART ASCHENBRENNER. Komposition, färglitografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Mattor

MATTA, Kashan, 397 x 290 cm.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Grafik

KJELL SUNDBERG. Figurscen, färglitografi.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Mattor

MATTA, Heriz, 348 x 238 cm.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Övrigt

STEPHEN CHUN. Väggskulpturer, 3 st, koppar.

  • (Inga bud)
  • 7 dagar kvar

Fåtöljer & Stolar

SNURRSTOL, 1900-talets början.

  • 550 SEK
  • (1 bud)
  • 7 dagar kvar
Se alla våra auktioner här

(Fördjupning)

Vi har flyttat till Banehagsgatan 20

(Fördjupning)

Martin Barré — 65-S-6 — Akryl och glycerof­talisk färg på duk

(Fördjupning)

Ett av världens äldsta auktionshus - Anno 1681

Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens näst äldsta auktionshus.
Tiden går, men kvalitet består.